ایمیل | Email

Atlasmegamachine1@gmail.com

تلفن | Phone

021-26303642

آدرس | Location

تهران، خیابان استاد حسن بنا

آشنایی با شرکت Cortem و محصولات آن

در متن پیش رو به معرفی و آشنایی با کورتم که یک شرکت ایتالیایی در زمینه تجهیزات برقی و ایمنی در محیط‌های پر ریسک و خطرناک مانند پالایشگاه‌ها و پتروشیمی‌ها و سایر صنایع پر ریسک می‌باشد پرداخته خواهد شد. در ادامه مهم‌ترین تحولات این مجموعه بررسی‌شده و محصولات مهم ضد انفجار شرکت Cortem مورد تحلیل و نقد قرار خواهند گرفت.

تاریخچه

شرکت Cortem اس.پ.آ توسط آقای مارکو روسی و رناتو گراتون (با هدف تبدیل شدن به یک رهبر ایتالیایی و بعداً بین‌المللی در طراحی و تولید تجهیزات الکتریکی برای محیط‌های با خطر انفجار و آتش تأسیس شد،) که تجربه فنی و تجاری خود را از مدیریت یک شرکت پیشرو آمریکایی در بخش نفت و گاز کسب کرده بودند، به هم پیوستند. در واقع شرکت Cortem Group، یک شرکت پیشرو در طراحی و تولید تجهیزات الکتریکی و بالاست‌های برقی مقاوم در برابر انفجار و آتش است که از زمان تأسیس در سال ۱۹۶۸ به تأمین ایمنی می‌پردازد و می‌توان بیان کرد محصولات شرکت کورتم از بهترین‌هاست. محل کارخانه شرکت Cortem در شهر ویلس در ایتالیا واقع‌شده است و دفتر فروش مجموعه در شهر میلانو ایتالیا است که مسئولیت فروش و پیگیری‌های لازم و خدمات پس از فروش را بر عهده دارد. این‌گونه می‌توان بیان کرد که آن‌ها در طراحی و تولید تجهیزات الکتریکی مقاوم در برابر انفجار برای کاربردهای ساحلی و دریایی فعالیت دارند. امروزه بعد از بیش از 55  سال مداومت در کار و تلاش برای صنعت، کورتم یک گروه بین‌المللی است که دارای ۴ شرکت وابسته، ۱۰ مرکز توزیع، ۲۵۰ کارمند و یک شبکه فروش گسترده است و به‌عنوان یکی از بازیگران اصلی بازار محافظت در برابر انفجار با گردش مالی حدود ۵۰ میلیون یورو شناخته می‌شود.

بررسی مهم­ترین تحولات شرک کورتم

محصولات شرکت Cortem - اطلس مگاماشین

در طول سالیان دراز این مجموعه فراز و نشیب‌های گوناگونی داشته و توانسته به موفقیت‌های بزرگی دست پیدا کند در ادامه به‌صورت کلی تحولات اساسی این شرکت را خواهیم دید:

توضیحات رویداد سال ردیف 
CORTEM تأسیس شرکت Cortem اس.پ.آ 1968 1
ELIFE تأسیس شرکت الفیت اس.پ.آ 1977 2
GRD-4200 اولین سیستم زمین­سازی الکترونیکی برای مخازن و تانکرها 1985 3
RLEE-107 اولین چراغ سیلابی 1989 4
  گواهینامه سیستم کیفیت توسط DNV 1994 5
  تأمین قطعات مهم برای پروژه بندر عباس ایران 1998 6
  اولین بالاست ضد انفجار الکترونیکی دو کاناله 1999 7
94/9/EC-ATEX گواهینامه برای کیفیت 2000 8
16 آمپری تولید اولین پریزها و دوشاخه‌های آمپر بالا 2002 9
ISO 9001:2000 گواهینامه سیستم کیفیت بر اساس UNI EN 2003 10
  تأسیس کورتم دو ونزوئلا 2004 11
  تولد گروه کورتم 2006 12
  افتتاح دفتر کورتم در خاورمیانه 2007 13
  چهلمین سالگرد کورتم 2008 14
  تولید جدید برای پردازش فولادهای ویژه و ساخت جعبه‌ها و پانل‌های استنلس استیل 2010 15
  تحقیق و توسعه در فناوری LED 2011 16
EWL-80 نسل جدید چراغ‌های با وسعت نور و چراغ سیلابی 2012 17
  شرکت‌های وابسته جدید در دبی، سنگاپور و روسیه 2016 18
  پنجاهمین سالگرد کورتم 2018 19
LifEx تغییر در پارادایم نورپردازی جدید 2020 20

دسته بندی محصولات شرکت کورتم

در ادامه به بررسی محصولات شرکت CORTEM پرداخته و بعد از دسته‌بندی کردن انواع محصولات به جزئیات بیشتر پرداخته خواهد شد.

ردیف دسته‌بندی محصولات محصولات توضیحات
1 چراغ‌های روشنایی چراغ‌های روشنایی خطی، چراغ‌های روشنایی بالا و پایین، چراغ‌های سیلاب و چراغ‌های دستی  
2 جعبه‌های اتصال جعبه‌های اتصال آلومینیومی، استنلس استیل و GRP  
3 گلند‌ها و اتصال‌دهنده‌ها گلند‌ها و اتصال‌دهنده‌های مقاوم در برابر انفجار  
4 تجهیزات سیگنال‌دهی تجهیزات برای ارتباط و اعلان در محیط‌های خطرناک  
5 پلاگ‌ها و پریزها پلاگ‌ها و پریزهای مقاوم در برابر انفجار
  • کلیدها و سوکت و پلاگ های ضد آب و ضد انفجار در توان و کاربردهای مختلف
6 تجهیزات کنترل و فرمان تجهیزات برای کنترل و مدیریت سیستم‌های الکتریکی
  • تابلوهای کنترل و محفظه‌های ابزار دقیق ضد آب و ضد انفجار
  • انواع تابلو توزیع ضد انفجار کامل – مطابق با سفارش 
7 تجهیزات الکتریکی تجهیزات الکتریکی مقاوم در برابر انفجار
  • بلندگو، زنگ اخبار و سیستم‌های هشدار ضد آب و ضد انفجار

 

8 سری مقاوم در برابر آب‌وهوا محصولات برای استفاده در فضاهای باز و در محیط‌های سخت
  • سیستم‌های ارتینگ ضد آب و ضد انفجار

 

فعالیت‌­های مهندسی شرکت Cortem

فعالیت‌های مهندسی در شرکت کورتم سبب شد در بحث تجهیزات ضد آب و اتصالات الکتریکی پیشرفت‌های خوبی رخ بدهد و سیستم ارتینگ الکترونیکی GRD-4200 برای مخازن و نفت‌کش‌ها در سال ۱۹۸۵ به‌عنوان نمونه‌ای از نوآوری فناوری در آن زمان معرفی شد، در مراحل بعد چراغ سیلابی RLEE-107 برای لامپ‌های رشته‌ای تا ۱۰۰۰ وات، مخصوص یک کارخانه مهم در ایران طراحی شد که در واقع جز اولین وسیله‌های روشنایی آلیاژ آلومینیومی ایمنی افزایش‌یافته بوده است.

یکی از موضوعات مهم و پرکاربردی که در صنایع ضد انفجار وجود دارد بالاست ضد انفجار است. کورتم توسط شرکت تکنیپ ایتالیا قرارداد بزرگی به ارزش 1200000 دلار برای پالایشگاه میدور در الکساندریا، مصر دریافت کرد و اولین بالاست الکترونیکی چند محدوده، دو کاناله برای وسایل روشنایی فلورسنت ‘Ex e’ را طراحی کرد.

جالب است بدانید ازجمله اولین مدارهای الکترونیکی PCB، مورداستفاده برای کنترل و همزمان‌سازی چراغ‌های سیگنال دیود LED، در این شرکت طراحی و تولید شدند. سری کلیدها و انتخابگرهای ‘Ex e’ در مراحل بعد تکمیل شد، همچنین سری چراغ‌های مانع صوتی-بصری و وسایل روشنایی ‘Ex n’ برای لامپ‌های تخلیه به روز شدند.

سپس یک سری جدید از دستگاه‌های کنترلی “Ex e” طراحی کردند که اجازه ساخت پنل‌های کنترلی با درجه حفاظت IP66 را می‌دهد. جهت توسعه ساخت بدنه یک بخش تولید جدید برای ماشین‌کاری فولادهای خاص افتتاح شد تا جعبه‌ها و پنل‌های استنلس استیل تولید شود. کورتم گواهینامه سیستم کیفیت مطابق با استاندارد UNI EN ISO 9001:2008 را دریافت کرد و آزمایشگاه تحقیق و توسعه شرکت Cortem به‌عنوان ساختاری بسیار مجرب در زمینه تجزیه و تحلیل مواد ضد انفجار در منطقه فریولی ونزیا جولیا شناخته شد که در واقع به مجموعه‌هایی همچون اطلس مگا ماشین کمک می‌کند که اطمینان بیشتری داشته باشند.

در دهه اخیر فعالیت تحقیق و توسعه برای طراحی تجهیزات کارآمدتر و قابل‌اعتمادتر مانند وسایل روشنایی با فناوری LED ادامه دارد. در حالی که گروه کورتم در ایتالیا موقعیت پیشرو خود را تحکیم می‌کند، در سطح جهانی به دنبال گسترش به بازارهای جدیدی مانند خاورمیانه، آسیا، اروپای شرقی و امریکای جنوبی با افزایش شبکه فروش و برقراری شراکت‌های جدید است.

درباره شرکت Cortem - اطلس مگاماشین

شرکت Cortem قطعاً وارد دنیای فناوری LED برای روشنایی مناطق ایمن شده است و یکی از پیشتازان این عرصه است. به همین منظور سری EWL-80 در دو نسخه، چراغ و چراغ سیلابی، بر اساس نیازهای فنی LED تنظیم شد. این محصول جدید قادر است مزایای مهمی ازنظر صرفه‌جویی در انرژی، کیفیت روشنایی و کاهش نگهداری به کاربران ارائه نماید. هرچند چراغ سیلابی جدید LED سری SLED با پرتوی مربعی شکل نمونه بسیار خوبی از رشد تکنولوژی در این شرکت را دارد.

در چند سال گذشته گروه کورتم LifEx را طراحی کرد، که اولین چراغ خطی LED با طراحی نوآورانه و آینده‌نگر در زمان خود بود از ویژگی­های این چراغ شرکت کورتم اندازه کوچک، قابل بازیافت، سبک و نصب آسان، اما در عین حال محکم و ماندگار برای مدت زمان طولانی است. در حقیقت می‌توان گفت در شرایط پر خطر، استفاده از چراغ‌های ضد انفجار با تکنولوژی بالا از اهمیت ویژه‌ای برخوردار است و می‌توان بیان کرد چراغ‌های ضد انفجار Cortem AIRCRAFT LIGHTING  که شرکت اطلس مگا ماشین ارایه می‌کند با دقت و فناوری بالا تولید می‌شوند و برای استفاده در صنایعی که احتمال وقوع انفجار وجود دارد، بهترین است این چراغ‌ها دارای ویژگی‌هایی نظیر مقاومت در برابر انفجار، دقت در نوردهی و مصرف انرژی کم هستند.

با احراز استانداردها سخت‌گیرانه بین‌المللی تجهیزات تولید کورتم، محصولاتی ایمن برای افراد و محیط است. محصولات این تولیدکننده عموماً از بهترین کیفیت و از جنس  آلیاژهای آلومینیوم و استیل و پلاستیک‌های مقاوم است و مطابق کاربرد تجهیزاتی در کدهای حفاظتی ‘Ex d’, ‘Ex e’, ‘Ex de’, ‘Ex i’, ‘Ex n’ تولید می‌شوند.

خصوصیت یکسان در تمام این محصولات بالا بودن کیفیت تمامی قطعات است که سبب شده است نسبت به سایر رقبا خود همیشه در صدر وندور لیست‌ها قرار بگیرند و به‌خوبی می‌توان بیان کرد که ارزش خرید و پرداخت قیمت متناسب با آن را دارد چراکه امنیت و دوام و مصرف کم بسیار پراهمیت است البته باید اذعان داشت شرکت‌های چینی همچون شرکت وارم با ارائه محصولات مشابه در حال رقابت شدید با این شرکت‌های قدیمی هستند. مجموعه مهندسی بازرگانی اطلس مگا ماشین جهت تأمین انواع سلیقه‌ها و شرایط اختصاصی شرکت‌ها هر دو سبک محصولات را عرضه می‌نماید.

سخن پایانی

شرکت Cortem با نوآوری‌های ارائه‌شده در فنّاوری ساخت امروزه توانایی تأمین تمام محصولات الکتریکی  در تمام  حیطه‌ها  و مناطق عملیاتی را دارد به‌طوری‌که می‌توان کورتم را به‌عنوان سرآمد تولیدکنندگان تجهیزات ضد انفجار چه در کاربردهای خشکی و چه در فرا ساحل دانست.

ازجمله معیارهای شناختن کیفیت و برتری شرکت‌های این حوزه کاری یعنی تجهیزات ضد انفجار در محیط‌های ایمن، شرکت کورتم سومین شرکت در جهان است که به لیست تأمین‌کنندگان شرکت نفتی دولتی PDV SA پذیرفته شد. در کل می‌توان این‌گونه بیان کرد که شرکت‌هایی مثل وارم چین و این شرکت بزرگ و قدیمی ایتالیایی که در تولید محصولات و تجهیزات برقی، تجهیزات بالاست ضد انفجار و … با کاربری در محیط‌های خطرناک و با امنیت بالا، از بهترین‌ها در این تخصص می‌باشند و سبب شده است ازجمله مجموعه‌هایی باشد که شرکت اطلس مگا ماشین با آن‌ها ارتباط داشته باشد و همکاری را ادامه دهد در نوشتار به بررسی تاریخچه و گذشته شرکت پرداخته شد مهم‌ترین دستاوردهای شرکت و محصولات مرتبط بررسی و نقد شدند.

سوالات مهم

  • چرا “کورتم” را انتخاب کنم؟

خدمات مشاوره رایگان قبل از خرید از طریق شرکت اطلس مگا ماشین، بهترین‌ترین قیمت بازار، باکیفیت‌ترین محصولات، تنوع بالای محصولات، برندی جهانی با آوازه بسیار بلند در بیش از 60 کشور دنیا، ارائه خدمات وابسته از طریق مجموعه اطلس مگا ماشین از جمله دلایل انتخاب کورتم است.

  • اطلس مگا ماشین چه خدماتی از کورتم ارائه می‌دهد؟

خدمات این شرکت شامل پرداخت اقساطی، خرید آنلاین، ارسال به‌موقع، رهگیری فرآیند خرید به‌صورت آنلاین، خدمات پس از فروش و ارزیابی عملکرد تجهیزات و استفاده از آن در خدمات مشاوره آتی می‌شود.

  • چگونه سفارش محصولات و تجهیزات ضد انفجار شرکت کورتم موردنیاز خود را ثبت کنم؟

برای خرید و استفاده از محصولات شرکت کورتم، باید با مجموعه اطلس مگا ماشین ارتباط برقرار نمایید.  که دو روش اصلی برای این امر وجود دارد. اول اینکه بعد از دریافت مشاوره رایگان به‌صورت حضوری، آنلاین و یا تلفنی ثبت درخواست به‌صورت مکتوب توسط همکاران بخش فروش انجام خواهد شد و سپس سایر مراحل توسط همکاران بخش مالی انجام خواهد شد و موارد لازم اطلاع‌رسانی شده و سپس سایر موارد توسط بخش فروش پیگیری خواهد شد. در روش دوم با توجه به مشاوره و یا دانش قبلی خریدار محترم فرآیند ثبت در سایت اطلس مگا ماشین به‌راحتی انجام‌شده و پس از پرداخت همکاران بخش فروش با تماس تلفنی سایر موارد مهم را اطلاع داده و تا زمان تحویل محصولات و نسب پیگیری خرید محصولات موردنیاز شما هستند.

  • ارائه خدمات پس از فروش در مورد تجهیزات کورتم چگونه است؟

–    تمامی خدمات مرتبط با این محصولات از طریق شرکت اطلس مگا ماشین ارائه می‌شود که شامل پیگیری و رصد ارسال محصولات، راهنمایی و مشاوره جهت استفاده از تجهیزات، پیگیری گارانتی در صورت وجود هرگونه مشکل در قطعات و مشاوره لازم جهت تغییر در خط کارخانه است.

میانگین امتیازات ۵ از ۵
از مجموع ۱ رای