ایمیل | Email

Atlasmegamachine1@gmail.com

تلفن | Phone

021-26303642

آدرس | Location

تهران، خیابان استاد حسن بنا

معرفی شرکت CEAG و تجهیزات آن

در صنایع بزرگ و حیاتی، یک دسته از تجهیزات پراهمیت، قطعات و تجهیزات ضدانفجار (که به‌اختصار به آن EX گفته می‌شود) هستند. از جمله صنایع مهم صنایع نفت و پتروشیمی می‌باشند که این دسته از تجهیزات کاربرد فراوانی دارند. در این زمینه شرکت‌های مختلفی از سال‌های قبل مشغول به فعالیت هستند. از جمله شرکت‌های اروپایی که در این حوزه پرخطر ورود کرده است شرکت CEAG است که در این مقاله از وب‌سایت اطلس مگا ماشین با آن آشنا خواهیم شد.

آشنایی با شرکت CEAG و تاریخچه آن

CEAG بخشی از Cooper Crouse-Hinds است که شرکتی با سابقه طولانی از سال 1897 در صنعت تجهیزات الکتریکی و روشنایی است. Cooper Crouse-Hinds در ابتدا از ادغام دو شرکت، Cooper Industries و Crouse-Hinds Company به وجود آمده است. Cooper Industries در سال 1833 توسط برادران کوپر تأسیس شد و در ابتدا به تولید ماشین‌آلات و تجهیزات مورد استفاده در صنعت نفت و گاز مشغول بودند و Crouse-Hinds Company در سال 1897 توسط کروز و هایندز تأسیس شد که در تولید تجهیزات الکتریکی مقاوم در برابر خطرات و شرایط سخت شهرت داشت.

این شرکت در سال 1906 در یکی از شهرهای مهم آلمان یعنی کلن افتتاح شد با توجه به احتمال نشت گاز متان در معادن در آن زمان از جمله اولین تجهیزی که ساخته شد لامپ‌های مقاوم به نشت گاز بود که در آن مقطع بسیار پرکاربرد به شمار می‌رفت. با گسترش فعالیت‌های صنعتی در آن مقطع زمانی و کیفیت بالای محصولات این شرکت، آرام آرام این شرکت یعنی شرکت CEAG به یکی از مهم‌ترین شرکت‌های تولیدکننده تجهیزات ضد انفجار تبدیل شد.

چند سال بعد شرکت CEAG توسط یک شرکت بزرگی با نام EATON (شرکت Eaton یک شرکت فناوری در حوزه انرژی جهانی است که در زمینه تولید محصولات و خدمات مدیریت انرژی فعالیت دارد. این شرکت بین‌المللی محصولات و راه‌حل‌هایی را ارائه می‌دهد که به مشتریان در سراسر جهان کمک می‌کند تا انرژی خود را به‌صورت موثرتری مدیریت کنند و تجهیزات مرتبط با بخش انرژی را تأمین می‌نماید) خریداری شد و فعالیت خود را به‌عنوان زیرمجموعه‌ای از شرکت ایتون به‌صورت بسیار جدی‌تر از گذشته ادامه داد. شرکت اطلس مگا ماشین با توجه به اهمیت توجه به شرکت مادر یکی از تأمین‌کنندگان تجهیزات خود را این شرکت انتخاب نموده است زیرا کیفیت بالا یکی از ارکان مهم جهت پایداری در بازار تجهیزات ضد حریق می‌باشد.

خلاصه‌ای از مهم‌ترین عملکردهای شرکت CEAG

تاریخ عنوان
۱۹۰۶ تأسیس شرکت
۱۹۱۲ گرفتن جایزه برای امن‌ترین لامپ معدن ضد انفجار در جهان
۱۹۳۱ انتقال شرکت به دورتموند به دلیل افزایش تولیدات کارخانه
۱۹۵۲ تولید اتصالات روشنایی ضد انفجار در بوخوم
۱۹۷۰ تولید سیستم‌های روشنایی اضطراری ضد انفجار
۱۹۸۱ ارائه اولین سیستم نظارت به‌طور خودکار برای سیستم‌های باتری گروهی به نام CEWAGUARD
۱۹۸۶ ایجاد بخش مستقل برای سیستم‌های روشنایی ایمنی
۱۹۸۸ گسترش شرکت‌های عامل فروش تجهیزات ضد انفجار در آسیا
۲۰۰۲ راه‌اندازی مرکزی باتری سیستم فناوری ZB-S با STAR
۲۰۰۳ تأسیس شرکت اضطراری به نام CEAG NOTLIC SYSTEM
۲۰۰۴ راه‌اندازی مسیر چراغ سیستم CG Line
۲۰۰۹ راه‌اندازی محصول  Guide LED
۲۰۱۲ راه‌اندازی سیستم آزمون خودکار AT-S
۲۰۱۲ ادغام در هلدینگ ایتون

چالش‌های پیش روی شرکت سیاگ

معرفی شرکت CEAG- اطلس مگا ماشین

اما چالش‌های فراوانی در تمامی صنایع به‌ویژه صنایع بالادستی و تأمین‌­کنندگان تجهیزات از جمله شرکت CEAG وجود دارد که در ادامه برخی از موارد مهم اشاره می‌گردد:

  1. رقابت شدید: بازار تجهیزات ضد انفجار رقابتی است و شرکت‌های بسیاری در این حوزه فعالیت می‌کنند. این امر می‌تواند به یک چالش برای CEAG تبدیل شود، به‌خصوص اگر رقبا نوآوری‌ها یا فناوری‌های جدیدی را معرفی کنند.
  2. تغییرات قانونی و استانداردها: تجهیزات مورد استفاده در محیط‌های خطرناک باید استانداردهای بین‌المللی و ملی را رعایت کنند. تغییرات در این قوانین و استانداردها می‌تواند برای CEAG هزینه‌بر باشد، زیرا ممکن است نیاز به تغییر در طراحی محصولات یا فرآیندهای تولید داشته باشند.
  3. نیاز به نوآوری مداوم: در صنعتی که تکنولوژی به‌سرعت تغییر می‌کند، نیاز به نوآوری و به‌روزرسانی مداوم محصولات برای بقا ضروری است. اگر CEAG نتواند با این تغییرات سریع پیش برود، ممکن است از رقبا عقب بماند.
  4. وابستگی به بازارهای خاص: اگر CEAG به‌شدت به بازارهای خاص یا صنایع خاصی وابسته باشد، هرگونه رکود یا تغییر در آن صنایع می‌تواند تأثیر مستقیمی بر عملکرد مالی آن‌ها داشته باشد.
  5. مدیریت زنجیره تأمین: هرگونه اختلال در زنجیره تأمین می‌تواند تولید و تحویل محصولات CEAG را به خطر اندازد، به‌ویژه اگر قطعات یا مواد خاصی از مناطق یا تأمین‌کنندگان خاصی وابسته باشند.

باوجود تمامی این مشکلات هلدینگ بزرگ ایتون این چالش‌ها را پشت سر گذاشته و این دسته از تجهیزات را به تمام جهان صادر می‌نماید که یکی از شرکت‌های اصلی در ایران شرکت اطلس مگا ماشین به‌عنوان تأمین‌کننده محصولات و تجهیزات کنترل ضد انفجار است.

محصولات ضد انفجار مدل‌های بسیار متعددی دارد که هر کدام کاربرد خاص خود را دارد اما نکته مهم و یکسان در تمام این محصولات بالا بودن کیفیت تمامی قطعات است که سبب شده است نسبت به سایر رقبا خود همیشه در صدر وندور لیست‌ها قرار بگیرد و به‌خوبی می‌توان بیان کرد که ارزش خرید و پرداخت قیمت متناسب با آن را دارد چرا که امنیت و دوام بسیار پراهمیت است البته باید اذعان داشت شرکت‌های چینی همچون شرکت وارم با ارائه محصولات مشابه در حال رقابت شدید با این شرکت‌های قدیمی هستند. مجموعه مهندسی بازرگانی اطلس مگا ماشین جهت تأمین انواع سلیقه‌ها و شرایط اختصاصی شرکت‌ها هر دو سبک محصولات را عرضه می‌نماید.

در ادامه به بررسی دقیق‌تر محصولات شرکت CEAG یا در واقع EATON پرداخته و بعد از دسته‌بندی کردن انواع محصولات به جزئیات بیشتر پرداخته خواهد شد.

دسته‌بندی از محصولات مجموعه

توضیحات عنوان
چراغ‌های LED و نورافکن‌های ضد انفجار برای محیط‌های خطرناک چراغ‌های ضد انفجار
روشنایی‌های اضطراری و نشانگرهای خروج برای شرایط اضطراری سیستم‌های روشنایی اضطراری
تجهیزات مخصوص اتصال برای اطمینان از امنیت اتصالات برقی در محیط‌های خطرناک جعبه‌های تقسیم و ترمینال‌های ضد انفجار
محصولات مدیریت کنترل برای مدیریت و کنترل تجهیزات در مناطق با خطر انفجار کلیدها و ایستگاه‌های کنترلی ضد انفجار
راه‌حل‌های نورپردازی پایدار و کارآمد برای کاربردهای صنعتی سیستم‌های نورپردازی LED برای استفاده صنعتی
پریزها، سوئیچ‌ها و نیز اتصالات طراحی‌شده برای مناطق خطرناک سیستم‌های اتصال برقی ضد انفجار
جهت کنترل جرقه ناشی از روشن شدن و کنترل جریان انواع سیستم­های بالاست ضد انفجار

با توجه به گستردگی نیاز این گونه محصولات بسیاری از محصولات شرکت CEAG در مجموعه شرکت اطلس مگا ماشین در اختیار مشتریان محترم قرار می‌گیرد که از آن جمله می‌توان به موارد زیر اشاره نمود:

–       فلورسنت ضد انفجار CEAG مدل ۹۲ eLLK

–       سوکت و پلاگ ضد انفجار مدل GHG 511

–       پروژکتور ضد انفجار PX0425

–       …

 یکی از بزرگ‌ترین هدف‌های مجموعه اطلس مگا ماشین این است که در کنار مشتری مداری و رفتار حرفه‌ای، با تجربه بالا و توان تخصصی ایده آل، بتواند همچون گذشته بهترین محصولات داخلی و خارجی را با نازل‌ترین قیمت ممکنه به صنایع تحویل داده تا سهم بزرگی از نیاز صنعت کشور برطرف گردد و چرخ اقتصاد و صنعت کشور به‌خوبی به گردش درآمده تا جوانان این مرز و بوم بتوانند مسیر موفقیت و خدمت به کشور را طی کنند.

جمع‌­بندی

با توجه به سابقه بسیار قدیمی و گسترده­‌ای که شرکت CEAG (یا در واقع نام تجاری جدید (EATON دارد هر فرد صنعت­کار با تجربه­‌ای را به استفاده از این برند متمایل می‌­سازد؛ شرکت اطلس مگا ماشین به عنوان ارایه­‌دهنده این محصولات CEAG به شما این اطمینان را می‌دهد که با استفاده از این دسته از محصولات شرکت که اکنون از بزرگ­ترین شرکت‌های دنیاست همیشه در فرآیند کاری مجموعه خود با آسودگی خیال از محصولات و تجهیزات با کیفیت در سالیان طولانی استفاده خواهید کرد.

سوالات متداول

  • چرا سیاگ (اِیتون) را انتخاب کنم؟

برخی از مهم‌ترین عوامل مهمی که بیان‌کننده اهمیت انتحاب شرکت سیاگ هستند، عبارت‌اند از: خدمات مشاوره رایگان قبل از خرید از طریق شرکت اطلس مگا ماشین، پایین‌ترین قیمت بازار، باکیفیت‌ترین محصولات، تنوع بالای محصولات، برندی جهانی با آوازه بسیار بلند،  ارائه خدمات وابسته از طریق مجموعه اطلس مگا ماشین، پرداخت اقساطی، خرید آنلاین، ارسال به‌موقع، رهگیری فرآیند خرید به‌صورت آنلاین، خدمات پس از فروش، ارزیابی عملکرد تجهیزات و استفاده از آن در خدمات مشاوره آتی.

  • چگونه سفارش محصولات موردنیاز خود را ثبت کنم؟

برای خرید و استفاده از محصولات شرکت سیاگ یا ایتون امروز، باید با مجموعه اطلس مگا ماشین ارتباط برقرار نمایید که دو روش اصلی برای این امر وجود دارد. روش اول، بعد از دریافت مشاوره رایگان به‌صورت حضوری، آنلاین و یا تلفنی ثبت درخواست به‌صورت مکتوب توسط همکاران بخش فروش انجام خواهد شد و سپس سایر مراحل توسط همکاران بخش مالی انجام خواهد شد و موارد لازم اطلاع‌رسانی شده و سپس سایر موارد توسط بخش فروش پیگیری خواهد شد. در روش دوم، با توجه به مشاوره و یا دانش قبلی خریدار محترم فرآیند ثبت در سایت اطلس مگا ماشین به‌راحتی انجام‌شده و پس از پرداخت همکاران بخش فروش با تماس تلفنی سایر موارد مهم را اطلاع داده و تا زمان تحویل محصولات و نسب پیگیری خرید محصولات موردنیاز شما هستند.

  • ارائه خدمات پس از فروش چگونه است؟

درباره حدمات پس از قروش باید بدانید که تمامی خدمات مرتبط با این محصولات از طریق شرکت اطلس مگا ماشین ارائه خواهد شد. سایر حدمات عبارت‌اند از: پیگیری و رصد ارسال محصولات، راهنمایی و مشاوره جهت استفاده از تجهیزات، پیگیری گارانتی در صورت وجود هرگونه مشکل در قطعات، مشاوره لازم جهت تغییر در خط کارخانه.

میانگین امتیازات ۵ از ۵
از مجموع ۱ رای