پروژکتور ضد انفجار

پروژکتورها نوعی نورپردازی با پرتوهای گسترده و با شدت بالا هستند که به معنای واقعی کلمه نور را در اطراف خود پخش می‌کنند. اما پروژکتور ضد انفجار چیست؟ این پروژکتورها به گونه‌ای طراحی شده‌اند که می‌توانند خطر اشتعال مواد قابل اشتعال را کاهش دهند و آسیب‌ها را کمتر فاجعه‌بار کنند. این محصولات معمولا در مکان‌هایی که غلظت کافی از مواد قابل اشتعال در هوا ممکن است باعث آتش سوزی یا انفجار شود، مورد نیاز هستند.

انواع پروژکتورهای ضد انفجار

بسته به نوع لامپ مورد استفاده در پروژکتور‌ها، می‌توان آن‌ها را به دو دسته کلی تقسیم کرد؛ پروژکتور LED ضد انفجار و پروژکتور گازی ضد انفجار.

 

پروژکتور گازی ضد انفجار

پروژکتور گازی ضد انفجار همان طور که از نامش معلوم است، از لامپ‌های گازی متال هالید، (HIE)، بخار جیوه (HME) و بخار سدیم (HSE) به عنوان منبع نور استفاده می‌کند. تکنولوژی حاکم بر این لامپ‌ها، گرم کردن رشته‌های کوچک و سوزاندن گاز موجود در لامپ است.

برند واروم یکی از محبوب‌ترین برندها در محصولات ضد انفجار است. پروژکتورهای ضد انفجار واروم از عمر و دوام بالایی برخوردار هستند.

 

 

 

 

پروژکتور LED ضد انفجار

 

با تکامل تکنولوژی، پروژکتورهای LED ضد انفجار هم به بازارها راه یافتند. LEDها راه جدیدی را برای ایجاد حداکثر شدت روشنایی به ارمغان آورده‌اند. با وجود این که همه‌ی انواع پروژکتورها هنوز در حال استفاده هستند اما تمایل زیادی به استفاده از لامپ‌های LED برای پروژکتورهای ضد انفجار وجود دارد. برخی از مزایای پروژکتورهای LED ضد انفجار عبارتند از: عمر بسیار بالای LEDها، مصرف برق کمتر، سازگار بودن روشنایی LED با محیط، و ساطع کردن نور بسیار روشن‌تر.

 همچنین شما می توانید محصولات دیگر برند واروم، مدل BDD95 و HRNT95 (مناسب برای Zone 2) را نیز از شرکت اطلس مگا ماشین خریداری کنید.

پروژکتورهای های گازی و LED ضد انفجار برندهای Ceag ،Cortem و Cosime نیز از دیگر محصولات پرفروش شرکت اطلس مگا ماشین هستند.

پروژکتور ضد انفجار مدل FLD برند ماشین سازی شمال در دو رنج توانی 120 و 220 وات، یکی از مطمئن ترین و معتبرترین محصولات داخلی است که مورد تایید کارفرما ها صنعت نفت و گاز ایران است.

 

کاربرد پروژکتورهای ضد انفجار

پروژکتورهای یکی از قوی‌ترین اشکال نورپردازی هستند و از این رو برای اهداف مختلفی استفاده می‌شوند. به طور مثال پرتو قدرتمندی که از پروژکتورها ساطع می‌شود آن‌ها را به ابزاری مفید برای عملیات جستجو و نجات در مناطق پر خطر تبدیل می‌کند، زیرا می‌تواند نور کافی را برای جست و جوی مناطق وسیع فراهم کند. داشتن پرتو قدرتمند و توانایی هدایت نور در کنار ضد اشتعال بودن پروژکتورهای ضدانفجار، آن‌ها را به نورپردازی مناسبی برای مکان‌های باز و مستعد آتش‌سوزی تبدیل کرده است، مکان‌هایی چون:

ایمنی همیشه دغدغه شماره یک کارمندان و کارفرمایانی است که در مکان‌های خطرناک کار می‌کنند. پروژکتورهای ضد انفجار برای مکان‌های بسیار خطرناک ایده‌آل هستند. در واقع، این پروژکتورها برای مورد استفاده قرار گرفتن در محیط های پرخطر گواهی‌های بین المللی از قبیل ATEX و IECEx را دریافت کرده اند.

برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد محصولات ضد انفجار با مشاورین فروش شرکت اطلس مگا ماشین تماس بگیرید.

میانگین امتیازات ۵ از ۵
از مجموع ۲ رای